Střecha

21. ledna 2012 v 17:43
Suroviny na světlý piškot:
4 vejce, 1 vanilkový cukr, 120g cukru krupice, 1 lžíce oleje, 160g mouky (80g polohrubé + 80g hladké ), 1/2 kávové lžičky sody, citronová kůra.

Suroviny na tmavý piškot:
4 vejce, 1 vanilkový cukr, 120g cukru krupice, 1 lžíce oleje, kakao, mouka polohrubá napůl s hladkou (celková váha mouky a kakaa musí zůstat 160g, 1/2 káv. lžičky sody, citronová kůra.

Postup:
Oddělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme sníh a postupně do něj zašleháváme žloutky s cukrem. Vešleháme po kapkách olej. Nakonec přimícháme mouku se sodou a citr. kůrou. U tmavémo piškotu vmícháme do mouky kakao.

Těsta rozetřeme na plech s pečícím papírem a upečeme při 170°C. Ještě za tepla z piškotů stáhneme papír. Každý vychladlý piškot rozdělíme na 3 pruhy. Pokapeme rumovou směsí (rum+ voda+cukr) a promažeme krémem ( např. pudinkový krém z jahodového pudinku ). Barvy střídáme. Dáme vychladit do ledničky.
Pak prořežeme. Vychladý promazaný řez dáme na okraj stolu a dlouhým nožem řežeme šikmo. Vzniknou 2 trojúhelníky. Ty pak spojíme krémem k sobě. Střechu pomažeme krémem, opět dáme vychladit , polijeme čokoládou a dozdobíme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama